Dyskografia

CD: 100 na 100

Tytuł:
CD: 100 na 100
Utwory:
Koncert na fortepian i orkiestrę „Hommage à Frédéric Chopin”
Rok:
2019
Wykonawcy:
Adam Kośmieja – fortepian, Sinfonia Varsovia, Bassem Akiki – dyrygent
Informacje:

O wydawnictwie:

BOX „100 na 100”

Muzyczne Dekady Wolności

  • Wydawca: PWM

Kraje dostawy: 

  • Nr kat. 20898
  • ISBN ISSN: 978-83-224-51-29-8

BOX „100 na 100” to ekskluzywne wydawnictwo, dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki. Na prestiżową publikację w polskiej i angielskiej wersji językowej złożą się następujące elementy:

36 płyt CD z nagraniami wszystkich utworów z listy „100 na 100”. Aż 60 rejestracji zostało wykonanych na zlecenie PWM-u, a w to gigantyczne przedsięwzięcie zaangażowali się najwybitniejsi polscy artyści. Pozostałe nagrania zostały pozyskane z archiwów Polskiego Radia i Polskich Nagrań. Wśród orkiestr, chórów i zespołów zaangażowanych w przedsięwzięcie znalazły się m.in. Filharmonia Narodowa, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Polska Orkiestra Radiowa, Narodowe Forum Muzyki, Orkiestra Teatru Wielkiego–Opery Narodowej, Sinfonia Iuventus, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Aukso, Sinfonietta Cracovia, Kwartet Śląski, Chór Polskiego Radia, Camerata Silesia. Z dyrygentów warto wymienić maestrów Łukasza Borowicza, Jacka Kaspszyka, Jana Krenza, Jerzego Maksymiuka, Marka Mosia, Grzegorza Nowaka, Antoniego Wita. Do grona solistów należą m.in. Joanna Freszel, Tomasz Konieczny, Aleksandra Kurzak, Olga Pasiecznik, Arnold Rutkowski, Agata Zubel.

(Nagrania, które PWM zrealizowało w ramach projektu są już dostępne w muzycznych serwisach streamingowych takich jak Spotify czy Apple Music)

Bogato ilustrowana książka „100 lat z dziejów polskiej muzyki” pióra Danuty Gwizdalanki, która w sposób przystępny i atrakcyjny opowiada o najnowszej polskiej twórczości.

„Zeszyty dekad” – dziesięć publikacji, w których uznani muzykologowie i publicyści muzyczni kreślą portrety kompozytorskie i odkrywają tajniki związane z powstaniem utworów.

Źródło: https://pwm.com.pl/pl/sklep/publikacja/box-100-for-100,,22212,ksiegarnia.htm

O projekcie: http://stonasto.pl

Label:
PWM